Grafika

Firemná identita je jedným z najpodstatnejších staveným kameňom úspešného podnikania. Automobil je pre každú spoločnosť potencionálna reklamná plocha. Použitím grafiky viete zjednotiť design Vašej flotily a odlíšiť sa tak od konkurencie.

Na realizáciu grafiky sa používajú dva základné spôsoby. Takzvaná „Rezaná grafika“ a „Tlačená grafika“ a kombinácia týchto grafík ( tlač s následným rezaním ).

Základom rezanej grafiky sú materiály určené na vytvorenie tvaru pomocou rezacieho plotra. Na takomto stroji sa vyrežú požadované tvary, vyberú sa prebytočné časti grafiky a pomocou prenosovej fólie sa takáto grafika „prenesie“ na požadovanú plochu. Rezaná grafika je najmenej náročná technológia a nevyžaduje dodatočnú ochrannú lamináciu.

Základom tlačenej grafiky sú materiály určené na potlač pomocou digitálneho tlačiarenského stroja. Táto technika vyžaduje väčšie technické vybavenie, má však mimoriadne veľa možností grafického výstupu. Vo väčšine prípadov vyžaduje ochrannú lamináciu na ochranu tlače. Táto technológia je v dnešnej dobe najpoužívanejším spôsobom výroby grafiky. V porovnaní s rezanou technológiou je tlač sofistikovanejší a modernejší spôsob prezentácie.

Nakoľko grafika býva po nejakom čase buď natrvalo odstránená, alebo je nahradená novou grafikou, veľmi dôležitým prvkom na rozhodovanie je odstrániteľnosť materiálu. Pri permanentnom, teda neodstrániteľnom polepe môže odstránenie a očistenie podkladov prevýšiť náklady na samotný polep. Pri zle zvolenom materiály môže nastať aj poškodenie samotného podkladu a tým jeho znehodnotenie.

Typy grafiky

Rezaná grafika

Fólia sa pred aplikáciou vyrezáva na počítačom riadenom plotri. Týmto spôsobom je možné vyrezať do fólie ľubovolné vzory, logá a samozrejme aj text. Materiál je možné vrstviť, čo umožňuje výrobu aj náročnejších viacfarebných motívov. 

Použitím rezanej grafiky je možné dosiahnuť úžasné výsledky, ktoré zaujmú každého, či už pri firemnej grafike alebo pri vizuálnom tuningu súkromného vozidla.

Tlačená grafika

Nie všetky požiadavky je však možné realizovať použitím rezanej grafiky. Pokiaľ zákazník trvá na použití napríklad mnohofarebného loga, tieňovania, alebo použití plnofarebných obrázkov je nutné siahnuť po fóliách vhodných na potlač. 

Tlačením motívov na fóliu 3M Controltac je možné vytvoriť tie najkomplikovanejšie motívy. Touto metódou je možné dokonca vytlačiť jednofarebnú plochu, ktorá nieje v štandardnom vzorkovníku fólií .

Výhody grafiky

Často kladené otázky

Koľko stojí grafika na vozidlo?

Cena grafiky je priamo závislá od vybraného materiálu, veľkosti plôch vozidla. Najlepšie je osobné stretnutie, keď získame všetky relevantné informácie.

Treba takúto zmenu farby vozidla niekde nahlásiť?

Áno, v prípade, ak sa menila celková farba vozidla. Zmena farby vozidla je definovaný ako trvalá zmena farby, takže takúto zmenu treba zapísať do TP vozidla. Spravidla treba absolvovať KO a na základe zápisu KO získať zápis do TP.

Je možné odstránenie grafiky na vozidlách?

Pokiaľ je použitý materiál určený na polep vozidiel a nie je permanentný, s odstránením nie je žiaden problém. Najoptimálnejšie je kontaktovať spoločnosť, ktorá realizovala polep. Naša spoločnosť vykonáva polepy výlučne s odstrániteľnými materiálmi.

Aká je záruka?
Záruka na takýto druh montáži je 2- 5 rokov podľa typu zvoleného materiálu a druhu grafiky.