Pásky a lepidlá

Spoločnosť 3M, uznávaný líder v celosvetovom výskume, čerpá zo svojich 45 jedinečných technologických platforiem a ponúka praktické a dômyselné riešenia s cieľom poskytnúť spoľahlivé produkty, ktoré pomôžu priemyslu zabezpečiť vysoko kvalitné a ekonomické procesy. 3M ponúka celý rad inovatívnych lepidiel pre nákladovo efektívne operácie s vysoko kvalitnými výsledkami. K dispozícii je lepidlo 3M pre takmer akékoľvek použitie.

3M Obojstranné a VBH pásky

Rýchly a jednoduchý spôsob pripevňovania, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou. Lepidlo citlivé na tlak priľne pri kontakte a zaručuje okamžitú manipulačnú pevnosť. Môže nahradiť mechanické upevňovače (nity, zvary, skrutky) alebo tekuté lepidlá, eliminuje potrebu vŕtania, drvenia, opätovného opravovania, skrutkovania, zvárania a čistenia. Tieto jedinečné pásky sú kombináciou prispôsobivosti a silného, trvalého pripevnenia. Výsledkom je rad výnimočne silných pások, ktoré priľnú na rôzne druhy substrátov.

3M Laminačné lepidlá

S laminačným lepidlom dokážete naniesť na požadovaný podklad vrstvu lepidla veľmi jednoduchým spôsobom. Rôznorodosť a vlastnosti laminačných lepidiel zaručuje jeho všestranné použitie. Ideálne na lepenie graOckých prvkov a menných štítkov. Jednoduchý výrez do foriem a spracovanie. Atraktívny vzhľad na graOckých paneloch. Na selektívne vyrezávanie do foriem. K dispozícii je množstvo druhov, ktoré sú určené na vzájomné spájanie rôznych materiálov. Lepia plasty s vysokou aj nízkou povrchovou energiou, zdrsnené plasty, Hladké plasty, penové hmoty, látky, papiere potiahnuté plastovou fóliou, ale aj kovy a množstvo iných materiálov. Laminačné lepidlá sú ideálne na upevňovanie širokej škály vzájomne podobných aj rozdielnych materiálov, ak potrebujete agresívne lepidlo s vysokou počiatočnou lepkavosťou, laminačné sú správnym riešením.

3M Sprejové lepidlá

3M Scotch-Weld™ sprejové lepidlá sa vyznačujú jednoduchým nanášaním bez potreby doplnkového náradia. Odpadajú tým náklady a čas na čistenie náradí ako sú štetce a valčeky, čo šetrí čas pracovníkov ako aj náklady na výrobu. Použivanie produktov Scotch-Weld™ je jednoduchá cesta k zvýšeniu efektívnosti vašej práce. Často sa používajú aj v kreatívnom priemysle.

Často kladené otázky

KOĽKO STOJÍ CELOOLEP VOZIDLA?
Cena celoolepu je priamo závislá od vybraného materiálu a veľkosti plôch vozidla. Najlepšie je osobné stretnutie, kde získame všetky relevantné informácie.
TREBA TAKÚTO ZMENU FARBY VOZIDLA NIEKDE NAHLÁSIŤ?
Áno, celoolep vozidla je deAnovaný ako trvala zmena farby, takže takúto zmenu treba zapísať do TP vozidla. Spravidla treba absolvovať KO a na základe zápisu KO získať zápis do TP.
ČO MÁM ROBIŤ, KEĎ CHCEM DAŤ FÓLIE Z AUTA DOLU?
Na dnešnom trhu sa nachádza už veľa materiálov s rôznymi vlastnosťami. Odstránenie fólií môže byť časovo náročná záležitosť. Takže ak bol použitý materiál so zle odstrániteľným lepidlom, toho, kto bude odstraňovať takúto fóliu čaká veľa času stráveného odstraňovaním zvyškového lepidla. V každom prípade je najlepšie kontaktovať najprv spoločnosť, kde bola montáž vykonaná (malo by to byť jasne vyznačené na existujúcom osvedčení).
ODSTRAŇUJE VAŠA SPOLOČNOSŤ AJ MATERIÁL, KTORÝ BOL APLIKOVANÝ INOU SPOLOČNOSŤOU?
Naša spoločnosť odstraňuje iba materiál, ktorý bol aplikovaný u nás. V tomto prípade totiž vieme deAnovať materiál, ktorý bol použitý pri montáži a vieme, že materiál je odstrániteľný.