Sortiment

3M Stavebné solárne a bezpečnostné fólie

Spoločnosť 3M, výrobca lepidiel a fólií, spojila tieto dve technológie výroby a prišla na trh s novými výrobkami: ochrannými fóliami na sklo, ktoré majú použitie v komerčnom ale aj v súkromnom segmente. Prvé fólie na okná boli vyrobené v roku 1960 a to z dôvodu úspory energie . Aj dnes laboratória 3M vyvíjajú fólie podľa požiadaviek a potrieb zákazníkov. Divízia laboratórií sa koncentruje na výskum, ktorý podporuje existujúce a vyvíja nové tovarové skupiny. Iba na vývoj nových technológií a výrobkov spoločnosť 3M investovala za posledných 5 rokov viac ako 4 miliardy USD.

Ochranné fólie zachytia až 99 percent škodlivého UV žiarenia, eliminujú až 79 percent solárneho tepla, ktoré by bolo prepustené cez okno. Fólie na okná 3M môžu znížiť v zimnom období tepelné straty cez sklenené plochy až o 35 percent, tým že neprepustia teplo z miestnosti. Tak isto fólie aplikované na sklách pomáhajú vašim očiam. Môžete docieliť zmenu vzhľadu budovy - pohľad z vonkajšej strany , vo vnútri vytvoríte príjemnejšie prostredie – fólie znižujú zrkadlenie skiel.
3M™ Scotchtint™ and 3M™ Scotchshield™ Ultra Safety & Security ochranné fólie neznižujú len náklady na energiu, ale aj chránia váš nábytok, závesy, koberce, umelecké diela pred ničivými ultrafialovými lúčmi, ktoré spôsobujú vyblednutie a pred násilnými vniknutiami a živelnými pohromami.

Porovnajte si výsledky pred a po aplikácií v našej galérii.
 

Typy ochranných fólií:

Ochranné a bezpečnostné fólie 3M™ Scotshield™

bezpečnostné a ochranné fólie 3M s vysokou účinnosťou robia sklo pevnejším a odolnejším voči násilným vniknutiam a vandalizmu, tým, že vytvárajú pevnejší „štít“ proti prerazeniu na oknách alebo sklenených dverách. 3M používa špeciálnu mikrolaminátovú technológiu výroby fólie – výsledkom čoho je veľmi tenká, bezpečnostná, efektívna fólia s dlhou životnosťou. Táto fólia zaručuje nielen to, že sklo udrží v jednom kuse, ale je aj vysoko odolná voči pretrhnutiu, čím predĺži čas na vniknutie do budovy.

3M technológia lepiaceho systému spája 26 vrstiev polyesteru – pri hrúbka fólie len 10 mikrónov, čím sa získava číra priehľadnosť a jednoduchá aplikácia.

Scotchshield™ bezpečnostné fólie na okná s vysokou účinnosťou sú jednoduchým a efektívnym riešením na zníženie kriminality, pretože sa jednoducho nalepia na vnútornú stranu okna.

Solárno-bezpečnostné fólie 3M™ Scotchshield™
Silná fólia na sklo kombinuje pevnú ochranu proti rozbitiu s efektívnou solárnou ochranou a tepelnou izoláciou pre pohodlnejšie interné prostredie.

Solárne fólie 3M™ Scotchtint™
Solárne fólie Scotchtint™ zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že odrážajú až 82% solárnej teploty, optimalizujú stupeň pohodlia interných podmienok a umožňujú výraznú úsporu nákladov na klimatizáciu. Intenzívne slnečné svetlo spôsobuje, že ľudia za sklom budov alebo dopravných prostriedkov sú oslepovaný neželanými odrazmi. Solárne fólie minimalizujú tento problém, ale stále zaručujú, že podmienky v interiéri zostávajú prirodzene svetlé pre pohodlné videnie. Navyše, fólie obsahujú najmodernejší UV filter, ktorý zabraňuje preniknutiu väčšine UV lúčov, čím sa predlžuje životnosť nábytku a textílií (ich vyblednutie).

Solárne fólie Scotchtint™ Prestige Exterior

So sériou 3M™ Prestige exteriér okenných fólií si môžete vychutnať výhody prvotriednej okennej fólie, pričom krása vašich okien zostane prakticky bezo zmeny. Nakoľko séria 3M Prestige exteriér okenných fólií neobsahuje žiadne kovové prvky, nie je náchylná ku korózii v oblasti okrajov a tiež nemá vplyv na príjem signálu mobilných telefónov.

Iné okenné fólie, ktoré odrážajú teplo mávajú vysoký stupeň zrkadlenia/odrazov, na rozdiel od série Prestige™ okenných fólií. Aplikáciou série Prestige™ sú zrkadlenia/odrazy nižšie ako pri samotnom skle. Najkľúčovejším technickým rysom Prestige rady výrobkov je, že boli navrhnuté tak, aby dosahovali najlepší výkon, keď je slnko najsilnejšie, tzn. v najteplejších častiach dňa, takže keď slnko pracuje najintenzívnejšie, naše filmy odrážajú najviac tepla!

Solárne fólie 3M™ Scotchtint™ Night Vision

Fólie, ktoré Vám umožnia rozhodnúť, koľko svetla vpustíte do svojho bytu. Nová rada solárnych fólií Scotchtint™ Night Vision ponúka ochranu pred škodlivými slnečnými UV lúčmi, umožňuje meniť teplotu a zrkadlenie, ale stále zachováva prirodzené svetlo v interiéri, čím sa zvyšuje komfort v miestnosti.

Fólie 3M Scotchtint™ Night Vision patria do novej rady ochranných okenných fólií, ktoré využívajú technológiu a patenty 3M. Často fólie, ktoré zachytia veľké množstvo solárnej energie a znižujú oslnenie, majú vysoký stupeň zrkadlenia, čím sa znižuje viditeľnosť vo večerných hodinách. Fólie Night Vision blokujú až 59% solárnej energie, 99% UV žiarenia a znižujú oslnenie až o 72%, čím sa stávajú najvýkonnejšími vo svojej kategórii. Keď sa pozeráte z vnútornej strany von, fólia má nízku reflexiu, čím sa dosahuje číry výhľad - veľmi dôležitý faktor pre priestory, kde sa zdržujete aj vo večerných hodinách. S použitím tej istej technológie sa dosahuje nižšie oslnenie a stálosť farby fólie (fólia nezmení farbu - doživotná záruka stálosti farieb).

Celoročné fólie 3M™ Scotchtint™ Plus
Druh fólií, ktorý bol vyvinutý tak, aby znižoval prienik solárneho tepla v letných mesiacoch a v zime zabraňoval únikom tepla a zároveň počas celého roku znižoval UV žiarenie a zrkadlenie. Niektoré z týchto fólií majú jedinečnú vlastnosť: selekcia vlnkových dĺžok kovom. V porovnaní s konvenčnými kovmi, tento kov zablokuje väčšinu lúčov solárneho spektra v blízkosti infračerveného žiarenia (teplo), a tým fólie dosahujú lepší výkon, vyšší prenos svetla a bežného denného svetla ako porovnateľné výrobky.

Interiérové fólie 3M™ Fasara ™
Dekoratívne fólie aplikované na sklo vytvárajú rôzne vzory bez nutnosti výmeny skiel. Nové vzory fólií – tzv. ryžový vzor, patrí medzi originálne vzory, ktoré nenájdete v bežnej ponuke interiérových fólií. Svetlo sa jemne rozptyľuje, čím sa vytvára príjemná, pokojná atmosféra. Fólie sú vhodné na deliace sklenené steny ale aj na okná.

Autofólie 3M™ Scotchtint™ Panther
Skupina fólií, ktorá je určená na redukciu solárneho tepla, zrkadlenia a vyblednutia v dopravných prostriedkoch.

 

Ochranné a bezpečnostné fólie 3M™ Scotshield™ a 3M™ Scotshield™ Ultra

Ich najdôležitejšou úlohou je chrániť vás a vašu rodinu pred zranením. Následky neželaných udalostí ako napr. živelné pohromy, výčiny počasia, vandalizmus, UV žiarenie sú minimalizované 3M™ Scotchshield™ fóliami.

Vyberte si:

3M™ Scotshield™ ochranná fólia SH4 CLARLE
Číra jednovrstvová ochranná fólia o hrúbke 100 mikrónov, ktorá udrží sklo v celku, čím znižuje možnosti lietajúceho alebo padajúceho skla, aj v prípadoch priameho pôsobenia vetra alebo pri rozbití skla pri násilnom vlámaní.

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia SCLARL 150
Vysoko pevná číra ochranná a bezpečnostná fólia s laminovanými 13 vrstvami s ochrannou proti poškrabaniu o hrúbke 50 mikrónov, testovaná podľa normy ANSI Z97.1, s pevnosťou voči prerazeniu 10,7 kg/cm2.

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia SCLARL 400
Super pevná číra ochranná a bezpečnostná fólia s 26 laminovanými vrstvami s ochrannou vrstvou proti poškrabaniu o hrúbke 100 mikrónov, testovaná podľa normy ANSI Z97.1, s pevnosťou voči prerazeniu 21,4 kg/cm2.

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia ULTRA 600
Extra pevná číra ochranná a bezpečnostná fólia s 39 laminovanými vrstvami s ochrannou vrstvou proti poškrabaniu o hrúbke 150 mikrónov, testovaná podľa normy ANSI Z97.1, s pevnosťou voči prerazeniu 32,1 kg/cm2.

 

Solárno-bezpečnostné fólie 3M™ Scotshield™ 3M Ultra

Vyberte si:

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia S20SIAR400
Solárno-bezpečnostná fólia na onká s 26 vrstvami striebornej farby o hrúbke 0,1 mm. Nominálna odolnosť voči prerazeniu: 21,4 kg/m2.

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia S35NEAR400
Vysoko pevná ochranná a bezpečnostná fólia na okná stredne neutrálnej farby, s ochrannou vrstvou voči poškrabaniu, s 26 laminovanými vrstvami s o hrúbke 0,1mm, s pevnosťou voči prerazeniu 21,4 kg/cm2.

3M™ Scotshield™ Ultra ochranná fólia S50NEAR400
Vysoko pevná ochranná a bezpečnostná fólia na okná stredne neutrálnej farby, s ochrannou vrstvou voči poškrabaniu, s 26 laminovanými vrstvami s o hrúbke 0,1mm, s pevnosťou voči prerazeniu 21,4 kg/cm2.

 

Solárne fólie 3M ™ Scotchtint™

chráňte Vaše priestory od prehrievania a pred UV žiarením.

Vyberte si:

3M™ Scotchtint ™ solárna fólie RE15SIXL
Exteriérová fólia striebornej farby s aplikáciou z vonkajšej strany okna. Doporčuje sa na strešné okná alebo presklenné stropné priestory (uhol 0° - 30°).

3M™ Scotchtint ™ solárna fólie RE20SIARL
Vysoko výkonná strieborná fólia, vhodná na číre alebo tónované sklá, s vysokou účinnosťou zachytenia solárneho tepla.

3M™ Scotchtint ™ solárna fólie RE35NEARL
Stredne výkonná solárna fólia neutrálnej farby s nízkym odrazom, vysokou priepustnosťou svetla, ale stále so zachovaním základných benefitov. Kovová vrstvička farbí fóliu do siva (neutrálna farba) a zabezpečuje, že fólia časom nezmení farbu.

3M™ Scotchtint ™ solárna fólie RE35AMARL
Vysoko výkonné jantárové fólie zabezpečujú výrazné zníženie tepla v letných mesiacoch, s nízkou reflexiou a vysokou priepustnosťou svetla. Vyváženosť výkonu a estetiky.

3M™ Scotchtint ™ solárna fólie RE70NEARL
Najsvetlejšia solárna fólia neutrálne farby, s najvyšším prestupom svetla a dobrou výkonnosťou.

 

Solárne fólie Scotchtint™ Prestige Exterior

3M™ Solárna fólia Prestige 90 exteriér

je niekoľko vrstvová polyesterová (bez kovov) fólia založená na nanotechnológii. Táto fólia má jedinečne vysoký prestup svetla a zároveň mimoriadne vysokú schopnosť redukcie tepla. Fólia významne, takmer úplne, obmedzuje prestup UVA and UVB lúčov, ktoré sú hlavnou príčinou blednutia farieb. Patentovaná mnohovrstvová technológia a výrobný proces garantujú vysokú kvalitu a ešte dlhšiu záruku, ako aj životnosť v porovnaní s inými fóliami.

Vlastnosti (na jednoduchom skle 6 mm)


3M™ Solárna fólia Prestige 70 exteriér

Vlastnosti (na jednoduchom skle 6 mm)


 

3M™ Solárna fólia Prestige 40 exteriér

Vlastnosti (na jednoduchom skle 6 mm)

 

Solárne fólie Scotchtint™ Night Vision

Vyberte si:

Solárna fólie Scotchtint™ NV-15
Solárna fólia Scotchtint™ NV-15 sa najčastejšie používa pri aplikácii na komerčné budovy. So svojou svetelnou priepustnosťou 15% patrí medzi najtmavšie fólie so sortimentu NV.

Solárna fólie Scotchtint™ NV-25
NV-25 so svetelnou priepustnosť 25%, sa používa pre komerčné ale aj obytné účely

Solárna fólie Scotchtint™ NV-35
NV-35 sa vo všeobecnosti odporúča pre obytné účely, kde je dôležitá priestupnosť svetla a regulácia tepla. Fólia prepustí 35% viditeľného svetla.

Solárna fólie Scotchtint™ NV-45
NV-45 je najsvetlejšia fólia so série Night Vision s prestupom viditeľného svetla 45%. Odporúča sa pre obytné účely.
 

Celoročné fólie 3M™ Scotchtint™ Plus

tieto fólie na okná sú vysoko účinné v podnebných pásmach, kde sú výrazné rozdiely medzi letnýmia zimnými mesiacmi. Zadržujú teplo vo vnútorných priestoroch, čím dokážu znížiť úniky tepla od 23% až do 30% a znížiť náklady na klimatizáciu od 55% až do 73% v letných mesiacoch.

3M™ Scotchtint ™ Plus celoročná fólia LE35AMARL
Vysokovýkonná celoročná jantárová fólia s celoročným výkonnom, nízkou reflexiou a dobrou priepustnosťou viditeľného svetla.

Interiérové fólie 3M™ Fasara ™ - Sklodekór

interiérové fólie na sklá sa používajú ako dekoratívne fólie so vzorom alebo bez. Nové typy fólií vytvárajú unikátny vzor „ryžového papiera“, ktorý zvyčajne neobjavíte na sklenených plochách. Svetlo sa rozptyluje rovnomerne a vytvára príjemnú a originálnu atmosféru. Fólie sú vhodné na aplikáciu na sklá do interéru ale aj na aplikáciu na medzipriestorové panely okien. Ako sklodekórové fólie sa používajú aj výrobky Scotchcal 5525 a Scotchcal 7725 .

Chcete mať váš personalizovaný vzor ako sklodekór?.. Vyrobíme vám ho na mieru z materialu 3M Clear View 8150 !!