Fólie na budovy

Ochranné fólie zachytia až 99 percent škodlivého UV žiarenia, eliminujú až 82% solárneho tepla, ktoré by bolo prepustené cez okno. Tieto skutočnosti pomáhajú jednak znižovať teplotu v interiéri ako aj chrániť predmety pred vyblednutím alebo popraskaním.
UV ochrana je vítaná napríklad pri výkladoch kde pomôže ochrániť tovar pred zmenou farby. Fólie teda neznižujú len náklady na energiu, ale aj chránia váš nábytok, závesy, koberce, umelecké diela pred ničivými ultraKalovými lúčmi, ktoré spôsobujú ich vyblednutie, ako aj pred násilnými vniknutiami a živelnými pohromami.

Druhy fólií

Solárne fólie

Solárne fólie zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že odrážajú až 82% solárnej teploty, optimalizujú stupeň pohodlia interných podmienok a umožňujú výraznú úsporu nákladov na klimatizáciu. Solárne fólie ale stále zaručujú, že podmienky v interiéri zostávajú prirodzene svetlé pre pohodlné videnie. Navyše, fólie môžu obsahovať UV Klter, ktorý zabraňuje preniknutiu väčšine UV lúčov, čím sa predlžuje životnosť nábytku a textílií napríklad vo výkladoch.

Bezpečnostné fólie

Bezpečnostné fólie s vysokou účinnosťou robia sklo pevnejším a odolnejším voči násilným vniknutiam a vandalizmu, tým, že “spevňujú” samonnú sklenenú výplň na oknách alebo sklenených dverách. Sklenená výplň zostáva v ráme okna a nevysype sa na zem. V prípade vlámania to predĺži čas potrebný na vniknutie do objektu, a poskytne bezpečnostnej službe dlhší čas na zásah. Samozrejmosťou je aj ochrana zdravia v prípade rozbitia a trieštenia skla.

Solárno- bezpečnostné

Silná fólia na sklo kombinuje pevnú ochranu proti rozbitiu slenenej výplne s efektívnou solárnou ochranou a tepelnou izoláciou pre tepelné pohodlie v interiéri. Tieto fólie sú ideálne ak zákazník požaduje kombináciu vlastností bezpečnostných a solárnych fólií. Ako príklad sa dá uviesť výplň výkladu, či ochrana súkromných priestorov.

Výhody solárnych fólií na budovy

Často kladené otázky

AKO SA FÓLIE APLIKUJÚ?
Fólie sa aplikujú na dokonale vyčistené a odmastnené sklo takzvaným mokrým procesom.Na sklo sa pred aplikáciou nanesie vrstva vody, ktorá sa následne vytláča spod fólie silikónovou stierkou. Počas procesu s povrhu okna steká len minimálne množstvo čistej vody, preto sa netreba báť poškodenia stien alebo podláh.
AKÝ JE ROZDIEL MEDZI INERIÉROVÝMI A EXTERIÉROVÝMI FÓLIAMI?
Interierové fólie majú podobné vlastnosti ako fólie do exteriéru, vďaka ich aplikácii zvútra, je možná ich aplikácia aj počas zlého a studeného počasia. Interiérová fólia počas svojho života neprichádza do styku, a preto je jej životnosť vyšia. Nedokáže však zabrániť prehrievaniu vonkajšieho povrchu skla. Samotné sklo preto ostáva teplé a teda efekt zníženia teploty je nižší.
MÁM NOVOSTAVBU. JE MOŽNÁ APLIKÁCIA FÓLII AJ POČAS STAVBY?
Na aplikáciu fólie na sklo, je dôležité aby bolo prostredie v ktorom sa pracujem bolo podľa možnosti bezprašné. Fólie sa teda zásadne aplikujú po ukončení všetkých stavebných prác.
KEDY SA FÓLIE APLIKUJÚ?
Pri montáži z exteriéru je dôležirá teplota nad 15 stupňov celzia a slnečné počasie.