Ochrana laku

Vzhľad, životnosť ako aj hodnotu vozidla jednoznačne ovplyvňuje kvalita laku. Z tohoto dôvodu sa kladie čoraz častejšie veľký dôraz na jeho ochranu. Najčastejšie chránené lakované časti sú kapota, nárazník, predné blatníky, spätné zrkadlá.

Na tento účel sa používajú materiály rôznych zložení, hrúbok a kvalít. Najlacnejší materiál je PVC, prémiové materiály sú Polyuretánové (PU) s rôznou ďalšou povrchovou úpravou. Naša spoločnosť určite preferuje materiály PU z dôvodu vyššej pevnosti, vyššej životnosti a jednoznačne aj lepších optických vlastností. Pre nás dôležitou vlastnosťou je dobrá odstrániteľnosť materiálu.

Naša spoločnosť preferuje prípravu materiálu na ochranu laku použitím softvérovým rezaním materiálu. Týmto spôsobom je materiál tvarovo vopred upravený podľa značky, typu a roku výroby vozidla. Predchádzame tak prípadným poškodeniam laku pri rezaní priamo na karosérii vozidla, zároveň sa šetrí množstvo použitého materiálu, ale aj rýchlosť montáže.

Výhody ochrany laku

Často kladené otázky

KOĽKO STOJÍ OCHRANA KAROSÉRIE?

Pred odpoveou na túto otázku je najprv nutné vedieť niekoko dôleitých informácii. Najlepie je nás kontaktovať cez náš formulár

JE FÓLIA NA KAROSÉRII VIDIEŤ ?
Vhodný materiál musí byť číry, teda bez optického skreslenia, takže farba laku pod a mimo fólie je totožná.
AKÁ JE ZÁRUKA NA TAKÝTO MATERIÁL?
Záruka na materiál a montáž je u nás 2 roky, životnosť je 5-viac rokov. Ovplyvňuje to aj starostlivosť a údržba týchto materiálov.
EXISTUJÚ AJ MATNÉ VERZIE TAKEJTO FÓLIE?
Áno, je k dispozícii aj takýto druh ochrannej fólie. Matnou verziou orchrannej fólie sa môže pôvodný lesklý lak zmenit na matný.

KEĎ SI BUDEM CHCIEŤ DAŤ NIEKEDY FÓLIU ODSTRÁNIŤ, BUDE TO MOŽNÉ?

Pokiaľ bol použitý odstrániteľný materiál, tak áno, bez problémov. Naša spoločnosť používa výlučne odstrániteľné materiály.